המכון הגנטי במרכז הרפואי בני ציון: בשורה מעודדת לזוגות צעירים וקרובי משפחתם  המתכננים הקמת תא משפחתי בצורה בטוחה יותר

במכון הגנטי של המרכז הרפואי בני ציון, בניהולו של ד"ר עאדל שלאעטה, בוצע בתקופה האחרונה ריצוף טריו אקסום – הורים וילד חולה של 100 מקרים שונים ובנוסף, בוצע ריצוף פנל גנים ייעודי למחלה ספציפית בקרב 50  חולים שונים, ד"ר עאדל שלאעטה: "סיכום שתי הקבוצות יחד מביא עמו בשורה מעודדת מאד ופותח בפני זוגות צעירים וקרובי משפחתם את האפשרות לתכנן את התא המשפחתי בצורה בטוחה יותר"

מהמכון הגנטי של המרכז הרפואי בני ציון, נמסר כי, האנליזה של ריצוף טריו אקסום בקרב 100 מקרים שונים – הורים וילד שלהם, הניבה תוצאות חיוביות במחצית מהמקרים, בעוד ב-37 מקרים לא זוהה שינוי פתוגני וב-13 מקרים חל שינוי שמשמעותו איננה ברורה.

בנוסף, כאמור בוצע ריצוף פנל גנים ייעודי למחלה ספציפית בקרב 50 חולים שונים, כאשר האנליזה הצביעה על תוצאות חיוביות אצל 24 חולים, ב- 11 מקרים היו תוצאות שליליות וב- 15 מקרים היו תוצאות שמשמעותן איננה ברורה.

במכון הגנטי של המרכז הרפואי בני ציון, המשמש כמרכז הפניות לשירותים גנטיים מכלל אזור הצפון, מטופלות מעל ל-1,000 משפחות עם מחלות נדירות, כאשר לכל אחד יש כ-5 מיליון שינויים גנטיים. מתוכם, צריך לזהות את השינוי האחראי למחלה. לריצוף גנטי והשוואתו למאגר נתונים יש תפקיד וחשיבות הן לאבחנה, והן לטיפול אצל החולים ובני משפחותיהם. מנהל המכון הגנטי של המרכז הרפואי בני ציון ד"ר עאדל שלאעטה: "לריצוף גנטי והשוואתו למאגר נתונים יש תפקיד וחשיבות הן לאבחנה, והן לטיפול אצל החולים ובני משפחותיהם. ריצוף פנל גנים או כלל אקסום מצליח לאתר שינוי פתוגני ב- 40% מהמקרים".

למרפאות לגנטיקה מופנים מדי שנה פרטים ומשפחות מכל הגילאים בשל מגוון של סיבות
ומכל התחומים הרפואיים. שירות הייעוץ הגנטי:

צוות המכון הגנטי מעניק שירות ייעוצים למחלקות המרכז הרפואי, במקרי הצורך:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *