אזור העיניים והעפעפיים חווה "צניחה", "נפילה", קמטוטים, העור הדק והרגיש סביב העיניים ועור העפעפיים העליונות והתחתונות – הם הראשונים להראות סימני גיל. עם הגיל העיניים נראות יותר "עייפות", "מותשות" ואנו חשות  מעין "צל" שמאפיל על העיניים. לעיתים קרובות אצל נשים וגם אצל גברים כבר סביב החצי השני של גילאי העשרים  ניתן לראות קמטוטים קטנים ליד העיניים.

 

למה זה קורה?

אנו ממצמצים באופן תדיר, כמו כן התנועה בעיניים היא תכופה ובלתי נשלטת וכל אלו יוצרים עור רפוי שמתקמט מהר. סיבה נוספת הגורמת לעור סביב העיניים להראות מוקדם יותר משאר הפנים את סימני הגיל הוא שרקמת העור מסביב לעיניים אינה עשירה באלמנטים כמו שרירים או שומן, מה שגורם לכך שאין מה "שיחזיק" את העור ויתמוך באלסטיות שלו לאורך השנים.

העובדה שרק העור עצמו מכסה את העצם ואת ארובת העין, עלולה עם הגיל והדינמיקה השלילית של עור הפנים – לשוות מראה של "חלל ריק" עייף ולהדגיש כהויות.

הרפואה המודרנית וטיפולי האסתטיקה מחדשים כל הזמן את הטיפולים שעשויים לשפר באופן ניכר את מראה עור העיניים וכיום נפוצים טיפולים קוסמטיים ביניהם: מתיחת פנים, כמו מיני ליפט, והזרקות בוטוקס לקמטוטי העיניים וחומצה היאלורונית למילוי החללים הריקים.

לדברי ד"ר סילבי פואניונק, מומחית ברפואת עור ויועצת רפואית בכירה למותג ליראק פריז: "אם אתם בוחרים בטיפולים פולשניים או בהזרקות דעו שאין צורך להשתעבד אליהם. שימוש בתכשירים קוסמטיים שנעשו בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומיועדים למתיחת העור והרמה שלו באזור הרגיש סביב העין יעשו עבודה טובה לפני הזרקה או אחרי הזרקה או טיפול פולשני ויעזרו לשמר את התוצאות לאורך זמן ארוך יותר.

תכשירים אלו גם יהוו טיפול מונע לנזקי הגיל והשמש על העור  ואף יסייעו למי שעדיין לא התחילה בהזרקות לדחות את הטיפולים לגילאים מאוחרים יותר.

לדבריה: " ההתבגרות לא פוסחת על אף אחד מאיתנו- נשים וגברים כאחד . טיפול ותחזוקה של העור הוא הכרחי לשני המגדרים על מנת לשמור על בריאות ומראה מלבב.

למרות שנדמה שהזמן פועל לרעת כולנו ולמרות שנדמה שזו גזירה שיש להשלים איתה, החדשות הטובות הן כפולות – את הנזקים אפשר וכדאי למנוע ראשית על ידי שימוש קבוע ומוקפד במקדמי הגנה , רצוי לבחור בתכשיר הגנה ייעודי לאזור העיניים ו ללא בישום.

שימוש בקרם או סרום ייעודי לאזור לעיניים ( ולא בקרם פנים)- תנו לעור המיוחד הזה ליד העיניים את תשומת הלב הראויה לה הוא זקוק. העדיפו סרום בעל מרקם ג'ל הנספג בקלות ומחדיר לחות בצורה אפקטיבית.

ודגש אחרון וחשוב – בחרו בחוכמה. מוצרים שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות, אשר מהוות טיפול משלים להזרקות ואף יכולים לדחות את טיפולי ההזרקות ופותחו בהשראת טכנולוגיה של מתיחת פנים והשבת הדינמיקה החיובית לעור הפנים הם בגדר מאסט למי שחשוב לה לדחות את פגעי הזמן ולהיראות עירנית ורעננה תמיד.

עיניים עייפות
טיפול בעור סביב העיניים צילום אסף לוי , ליראק פרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *